ОЛЕСЬ БАБІЙ – ІДЕОЛОГ УНА-УНСО, ОДИН З ЗАСНОВНИКІВ ТА КЕРІВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ

11754759_1653518144864458_524172661_o Олесь Бабій народився 31 липня 1968 року у селі Мирове Шумського Району Тернопільської області у сім*ї письменника Степана Олександровича Бабія і Лариси Митрофанівни (народилася у застінках НКВД, у Дубнівська тюрма. ЇЇ мати у 18 років була репресована, як і її чоловік і засуджена на 25 років за підпільну діяльність на боці УПА). Загинув  -15 лютого 2007 року при невияснених обставинах.

Закінчив Олександрійську СШ. Поступив у Рівненський НУВГП і одночасно працював лаборантом, та працював в газеті «Рівне».

Був членом СНУМу. Член Української Національної Асамблеї з 1991 року.

У 80-х роках працював у видавничому центрі Національного університету водного господарства у місті Рівне.

В дев’яностих роках очолював Харківську обласну організацію Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО) та був  куратором Організації на північно-східних теренах України. За його керівництва в Харкові місцева організація УНА-УНСО досягла найбільшої потуги та популярності.

Приймав участь у виборах до Верховної Ради у 1996 році від УНА.

Повернувся у Рівне у 2003 році і далі займався розбудовою організації.

Автор концептуальної праці «Наш політичний світогляд» та ряду статей з яскраво вираженою патріотичною позицією, які відіграли суттєву роль у формуванні ідеології УНА-УНСО. Надав поштовх новій філософії українського націоналізму, окреслив основні принципи діяльності організації, обґрунтував стратегію і тактику боротьби. Актуальність його праць, можливо, буде належно оцінена тільки тепер.

15 лютого 2007 року, на 15-му кілометрі від Харкова, у лісопосадці, знайшли тіло Олеся Бабія. Версія правоохоронних органів – збила машина. Рідні не погоджуються з цією версією.

Олесь Бабій був одружений і має сина Мстислава, якому тепер 22 роки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *