ОЛЕКСАНДР МУЗИЧКО (САШКО БІЛИЙ) – борець із внутрішніми і зовнішніми ворогами України, лідер ГО «Правий сектор Захід», керівник Рівненської обласної УНСО.

11130951_1420491988256487_153231510_oОлександр Іванович Музичко, відомий також як Сашко Білий — український націоналіст, учасник організацій СНУМ, УНА, УНСО. Координатор Правого сектора у Західній Україні.

Народився 19 вересня 1962 року у місті Кізелі Пермської області Російської РФСР у родині репресованих Івана Дмитровича і Олени Павлівни Музичко. Родина Олександра завжди підтримувала ідею незалежності України і її представники боролися з нашими одвічними ворогами. Брат діда Олександра Музичка воював в УПА. Три дядьки Олександра Музичка воювали в УПА, були репресовані та загинули.

Освіта Олександра Музичка середня спеціальна. У 1981–1983 роках проходив строкову військову службу у військах ППО в / ч 33115с у Грузії.

Приймав участь у створенні в Рівному першої націоналістичної організації СНУМ (Спілка незалежної української молоді), згодом став членом Української національної асамблеї, після подій ГКЧП  формував загони УНСО на Рівненщині, був редактором газети «Наша справа».

У 1994 році, під час першої чеченської війни, Музичко у Чеченській Республіці командував загоном УНА-УНСО “Вікінг”, який воював у складі підрозділу польового командира Шаміля Басаєва, а також особистою охороною президента Чеченської республіки, генерала Джохара Дудаєва. Отримав орден Кйоман Сій “Честь Нації” від Джохара Дудаєва. На честь Олександра Музичка честь була названа вулиця столиці – міста Грозного. Після загибелі Джохара Дудаєва Олександр Музичко повернувся до України.

У 2007 році Олександр Музичко керував охороною Рівненського ливарного заводу.

У 2012 році був заступником директора ПП “Балкан-Сервіс”. У цьому ж році  Олександр Музичко балотувався в народні депутати України по 153-му виборчому округу, посівши 6 місце.

З 2013 року був координатором УНСО у західних областях.

З перших днів Революції Гідності був на Київському майдані,  жив у наметовому містечку.

Важлива роль у координації радикальних дій на Західній Україні, які безумовно відіграли велику роль у житті українського Майдану, належить саме Олександру Музичку. У Рівному Олександр керував штурмом ОДА. На відміну від більшості обласних міст, де відбувались схожі події, ніхто не постраждав. Кадри фактично мирного захоплення будівлі облетіли сотні світових ЗМІ. Захоплення адміністрацій в обласних центрах стало важливим сигналом для українців – влада може і повинна бути контрольована  і підзвітна громаді. Ці дії змінили хід Революції Гідності.

Олександр Музичко очолив Правий сектор у Західній Україні.  Навколо нього згуртувались люди різного віку та соціального статусу. “Праві” супроводжували усі акції протестів, мітинги, штурми під час революції. Олександру вдалось знайти порозуміння з обласною міліцією, організувати спільні патрулювання вулиць. Саме тому у Рівному під час Революції гідності зберігався порядок і спокій на вулицях.

Місцевий підрозділ Беркута завдяки Олександру Музичку зміг попросити пробачення у громади і обіцяв захищати Україну зі зброєю в руках, якщо почнеться війна. Свою обіцянку підрозділ виконав.

Перед початком війни російські спецслужби вбили Олександра Музичка (Сашка Білого), та викрали Миколу Карпюка, тим самим фактично зірвавши проект Білого щодо об’єднання всіх правих сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *