Модель української армії

Україна має свої національні особливості, відповідно до яких ми повинні  виробити свою модель оборонної стратегії. У зв’язку з цим, необхідно звернути увагу на нейтральну конфедеративну республіку Швейцарію. Армія цієї країни не бере участі у військових операціях, окрім миротворчих місій, та слугує виключно для оборони суверенітету країни. Швейцарська ідея нейтралітету полягає в тому, що ця країна не збирається ні на кого нападати, не вступить ні в які союзи і захищатиме себе сама.

Особливо цікавою для нас є їх практика перепідготовки резерва. Резервісти раз на рік мають проходити навчання у складі тих частин, в яких будуть служити у випадку необхідності.

Резервісти у Швейцарії мають особисту зброю, яку зберігають вдома. Швейцарія на протязі доби може зібрати армію в 1 млн. В Україні військовий резерв становить біля 1,5 млн. чоловік.

Є такий вислів: Швейцарія не має армії. Швейцарія сама є армією.

Швейцарські Збройні Сили є другою за чисельністю армією в світі в пропорціях до розміру населення (першість належить Ізраїлю).

Модель швейцарської армії складається з трьох рівнів: невелика група професійних військових, підкріплена великою кількістю призовників, плюс ще значніша частина резервістів – колишніх призовників, яких щорік призивають на збори запасу.

Швейцарську армійську модель скопіював Ізраїль. Проте в Швейцарії, на відміну від Ізраїлю, загальна військова повинність не поширюється на жінок, але вони мають можливість служити, якщо забажають.

Чоловіки, що не проходили військову службу (за медичними показами) додатково сплачують 3% прибуткового податку щорік.

Швейцарські тунелі і ключові мости побудовані з пастками для танків. На території Швейцарії є багато фортів, бункери і арсенали.

Швейцарці мають сусідами розвинені європейські держави, але пам’ятають Наполеона, Гітлера і Муссоліні.

Україна повинна раз і назавжди запам’ятати – нейтралітет має бути озброєним. Тому ПС, який виник стихійно у зв’язку з необхідністю захисту суверенітету України, повинен стати основою формування потужного резерву. Уряд не має інших шляхів, крім визнання необхідності існування такого резерву. Сьогодні ми закликаємо уряд не воювати з єдиною обороноздатною частиною населення України, а співпрацювати перед лицем зовнішньої загрози!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *