Бомбосховища

Ми сподіваємось, що ця інформація вам ніколи не знадобиться для практичного використання

 Міське управління з питань надзвичайних ситуацій оголошує, що у місті Рівне є 200 споруд укриття. Вони знаходяться переважно у власності підприємств та відомств: міліції, “Рівнеобленерго”, “Укртелекому” та інших.

Ми вирішили дослідити доступність укриттів у центрі Рівного. Зокрема, у  центрі міста є протиракетне укриття на вул.Чорновола, 1 (належить РФ ПАТ «Укртелеком»),  розраховане на 120 чоловік, та сховище на Соборній 56 (Поштамт ЦПЗ№1) на 150 чоловік. Виявилось, що одне з цих укриттів  взагалі непридатне для людей, і стоїть зачинене. Друге передбачається використовувати тільки для працівників відповідної установи, на балансі якої воно знаходиться.

Що ж робити людям у випадку виникнення небезпеки, якщо вони знаходяться у центрі міста? Можливе використання підземного простору торгових центрів (такі можливості мають супермаркети Еко-маркет і Злата Плаза), підземних переходів. У випадку артобстрілу або авіа нальоту не можна залишатися у транспорті, або поблизу нього, не можна ховатися у під’їзд будинку, не можна  ховатись під стінами високих будівель.

В найгіршому разі – якщо поряд немає укриття, куди можна швидко перебігти – лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками. Найбільша небезпека полягає у тому, що  більшість снарядів та бомб розриваються у верхньому шарі грунту чи асфальту, тож осколки в момент вибуху розлітаються на висоті щонайменше 30-50 см над поверхнею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *